Co je IONIMAX

IONIMAX JE CERTIFIKOVANÝ A PATENTOVANÝ SYSTÉM
NA ÚPRAVU VODY

IONIMAX je zařízení na úpravu vody, které zabraňuje tvorbě vodního kamene nebo pomáhá při jeho odstraňování. IONIMAX se skládá z průtokového tělesa, v němž jsou umístěny nejméně dvě elektrody. Voda protéká vrtulovým efektem přes speciální elektrody, na kterých se třením vody vytváří elektrický náboj 0,6 – 0,8V (dle rychlosti průtoku). Toto napětí je závislé od elektrické vodivosti vody. Tento jev je možné využívat při vodách o vodivosti 50 – 2000 µS/cm², tedy při běžných vodách, ve kterých je obsah soli od 50 do 2 000 mg/litr. Tento volný elektrický náboj, který vznikne, se připojí k jednotlivým molekulám vody, které se na základě spojení zpolarizují. Tento fyzikální proces změní tvar rozpustných pevných látek. Díky tomuto jevu se nevytvoří „ krystalická mřížka “ a tím se nevytváří TVRDÝ VODNÍ KÁMEN.

Ve chvíli, kdy voda přejde přes elektrody – sole vápníku (Ca2), hořčíku (Mg), železa (Fe2, Fe3) a dalších ( ve vodě také jako uhličitany, sírany a chloridy) se rozloží na hydroxidy. Díky tomu ztrácí schopnost vytvářet krystalické nánosy – vodní kámen a jiné usazeniny v potrubích, boilerech, výměnících tepla atd., takže nevytvářejí vodní kámen. Tyto uhličitany se sice vytvářejí dále, ale už jen v podobě měkkých částic – kalu.

IONIMAX nepotřebuje vnější elektrické připojení nebo údržbu, má mimořádně dlouhou životnost, bezporuchovost a vysokou účinnost. Ionizační polarizační přístroje nejen že zabraňují v tvorbě nových usazenin vodního kamene, ale také velmi účinně odstraňují jeho již existující vrstvy a zamezují korozi vnitřních povrchů potrubí. Vytváří se na nich totiž ochranná vrstva magnetitu (Fe3O4). Tento efekt podstatně prodlouží životnost potrubí a připojených zařízení (baterií, kotlů, radiátorů, praček, myček…). Zařízení je určeno na úpravu vody v uzavřených a otevřených systémech. Například ve vodovodních systémech, výměnících tepla, kotlích, kondenzátorech, generátorech, vytápěcích systémech, v chladicích a klimatizačních zařízeních a všude tam, kde je předpoklad tvorby vodního kamene.

Voda si zachovává všechny výživné látky včetně minerálů. Díky produktu IONIMAX ztrácejí svou schopnost se usazovat. IONIMAX také upravuje pH neutrální vody na hodnoty 7,3 – 7,4 pH, což je pH lidské krve a tedy ideální pro lidský imunitní systém.

bez obsluhy
bez údržby
bez použití el. proudu
bez chemie

5

let
záruky

60

dní záruka
vrácení peněz

300+

spokojených
zákazníků

100+

spokojených
firem

Názory našich zákazníků

Více najdete v sekci REFERENCE